Тест на коронавірус

В Україні з кожним днем зростає кількість інфікованих коронавірусом. Відповідно і охочих здати аналіз на COVID-19 стає все більше. Деякі контактували з хворими, хтось хоче встигнути відпочити за кордоном, а ще частина – підозрює у себе новий вірус при найменших симптомах застуди.

Відповідаємо, які бувають тести на коронавірус, як їх роблять і що категорично не можна робити перед аналізом.

Зараз в Україні є три види аналізу на коронавірус – це експрес-тест, ПЛР-тест і ІФА-тест. Жоден з них не дає 100% результат і найбільш ненадійний – це експрес-тест. За словами фахівців, похибка швидкого тесту може становити 30-40%. ПЛР і ІФА – більш надійні.

Як роблять тест на коронавірус

Процедури трохи неприємні, але цілком терпимі і не болючі.

Під час ПЛР-тесту спеціальною паличкою з ватним тампоном беруть мазок з носа або горла. Паличку потім відправляють в пробірку або контейнер – і на дослідження. ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал.

ІФА-аналіз – беруть кров з вени. Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров. Проведення ІФА-тестів на коронавірус дає змогу дізнатися, з огляду на наявність антитіл до цього вірусу, чи людина хворіє на COVID-19, чи вже перехворіла, чи ще не контактувала з цим вірусом. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

На фото бачимо три види антитіл. Одні вказують на гостру фазу захворювання, другі – про набутий імунітет, тобто людина перехворіла, треті показують, наскільки якісно організм реагує на збудника.

Для експрес-тесту – кров з пальця. Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість і специфічність

Результати експрес-тесту відомі вже через 10 хвилин, ПЛР-тест роблять в середньому два дні, ІФА – до трьох днів.

Скільки коштує тест на коронавірус в Україні

В ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» виконують лише ПЛР-тести, причому як на платній, так безоплатній основі. Безкоштовне проходження тестів в лабораторному центрі можливе лише за наявності направлення від сімейного лікаря. Відтак, сам забір біологічного матеріалу для безкоштовного аналізу роблять в медичних закладах, куди безпосередньо звертаються хворі. А у лабораторному центрі на вулиці Любецькій, 11-А, можна здати ПЛР-тест лише за гроші.

Щодо ІФА-тестів, то їх є чотири види: якісний та кількісний на виявлення антитіл IgМ (утворюються через 1–2 тижні від початку захворювання і залишаються в організмі кілька днів чи тижнів після одужання), а також якісний та кількісний на виявлення антитіл IgG (утворюються через 2–3 тижні від початку захворювання і залишаються в організмі до півтора року).
Відтак напівкількісний метод виявлення антитіл – більш інформативний, чутливий та специфічніший, ніж якісний. Абсолютно всі вищевказані ІФА-тести можна зробити в лабораторії «Діла», вартість їх коливається залежно від методики виявлення антитіл. Коронавирус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитела IgМ, полуколичественный – 750 грн.
«Дніпролаб» готовий приймати аналізи на ІФА-тест у порядку живої черги протягом усього робочого дня через 4 години після прийому їжі, при собі необхідно мати паспорт. Антитела IgG к коронавирусу COVID-19 (2019 nCoV IgG), качественный.– 500 грн
Лабораторія «Сінево» приймає біоматеріал на ІФА-тест прямо у себе в центрі, результату треба чекати 2 доби. Вартість кожного аналізу по 600 грн.
У медичному центрі «Тесла» також роблять ІФА-тест на виявлення антитіл IgМ із виїздом додому. Звісно, також доведеться заплатити, як і в інших приватних лабораторіях.

Як підготуватися до тесту на коронавірус

За 6-8 годин до тесту не можна використовувати спреї, льодяники і таблетки для горла.

За 3-4 години до тесту не можна: їсти, пити, курити, Полоскати горло або ротову порожнину, чистити зуби, використовувати спреї або краплі в ніс, сольові розчини.
Наголошуємо: з усіх питань щодо наявності симптомів коронавірусної інфекції, направлення на стаціонарне лікування слід звертатися виключно до свого сімейного лікаря, дільничного терапевта або педіатра.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *