Сьогодні Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера

Сьогодні, 21 вересня, з ініціативи Міжнародної організації з боротьби з хворобою Альцгеймера відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.
Він був заснований в 1994 році за ініціативою організацій, які займаються дослідженнями цього захворювання і пошуком способів уповільнити його розвиток.
Хвороба Альцгеймера (сенильная деменція альцгеймеровского типу) – нейродегенеративное захворювання. Ще лікарі Стародавньої Греції відзначали зв’язок старості і ослаблення розуму, але тільки на початку 20 століття німецький психіатр Алоїс Альцгеймер описав хворобу, названу згодом його іменем. Як правило, вона виявляється у людей старше 65 років, але існує і рання хвороба Альцгеймера (рідка форма).

У зв’язку із старінням населення хвороба Альцгеймера є серйозною проблемою сучасної охорони здоров’я.
У світі на сьогодні більше 35 мільйонів людей, які страждають старечим недоумством. За прогнозами експертів, ця цифра буде неухильно зростати і до 2050 року досягне 115 мільйонів людей. За оцінками фахівців, цією хворобою страждає близько 4 % населення розвинених країн у віці понад 65 років, а серед людей старших 80 років вона є у кожного третього.
Однак фахівці запевняють, що така цифра є заниженою, оскільки частина хворих перебуває під спостереженням психіатрів, в міру наростання психіатричної симптоматики на пізніх стадіях захворювання. Інша частина хворих є незареєстрованою через недостатню діагностику на ранніх стадіях. Щороку діагностують близько 80 нових випадків цієї патології.

Хвороба Альцгеймера вражає людей поза прямого зв’язку з їх освітою і рівнем життя. Серед відомих людей, схильних до хвороби Альцгеймера – Папа Римський Іоанн Павло II, 40-й президент США Рональд Рейган, прем’єр-міністри Великобританії Гарольд Вільсон і Маргарет Тетчер, прем’єр-міністр Іспанії Адольфо Суарес, письменники Айріс Мердок і Террі Пратчетт, актори: Пітер Фальк та Анні Жирардо і багато інших.

Ранні ознаки захворювання:
-Втрата пам’яті, що руйнує щоденне життя;
-Проблеми з плануванням та розв’язанням задач;
-Проблеми з виконанням знайомих завдань на роботі, вдома чи під час відпочинку;
-Порушене мовлення, заїкання;
-Погіршене судження;
-Нездатність відтворити ланцюжок подій;
-Пасивність у роботі та соціальному суспільстві.

Процес розпаду психіки може тривати роками, що призводить не тільки до страждань самого хворого, але також родини і близького оточення.
Хвороба Альцгеймера лягає важким тягарем на сім’ю і близьких хворого, особливо в нашій країні. Якщо у вас з’явилася підозра на те, що хтось із ваших близьких піддається цьому захворюванню – вивчайте інформацію, звертайтеся до невролога і психіатра, проводите необхідні дослідження і обов’язково починайте ранню корекцію. І неодмінно дбайте про стан свого здоров’я – його потрібно багато, так як догляд за хворими цією недугою пов’язаний з великими моральними, емоційними, фізичними і матеріальними витратами.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *