Безпечного куріння не існує. Посилення антитютюнового законодавства

На озброєнні у контролі над тютюном є досить потужний інструмент – Директива № 2014/40/ЄС, яка прийнята у 2014 році в усіх державах ЄС. Норми європейської Директиви передбачають комплекс обов’язкових заходів для захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння.
За 5 років після набуття чинності Директиви Європейський парламент оприлюднив звіт щодо її застосування. Відповідно до звіту, впровадженні заходи сприяли тому, що куріння серед дітей знизилося на 20%, а серед дорослих (15+) на 12,5% (13%).
Ефективність запроваджених норм, передбачених Директивою № 2014/40/ЄС, є доведена.

Водночас, Європейська комісія у своєму звіті закликає сторони:
✅ продовжити посилення національного законодавства та його виконання;
✅ проаналізувати ситуацію на ринку з електронними пристроями для куріння та новими нікотиновими і тютюновими виробами та розробити заходи щодо їх регулювання.
Чинний склад Верховної Ради ухвалив у першому читанні Комплексний антитютюновий законопроєкт №4358. Законопроєкт повністю відповідає Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементує Директиву № 2014/40/ЄС в частині захисту здоров’я.
Ми сподіваємося, що Верховна Рада України діятиме в інтересах суспільства та найближчим часом ухвалить комплексний антитютюновий законопроєкт № 4358.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *