Міжнародний день відмови від куріння

19 листопада 2020 року відзначатиметься Міжнародний день відмови від куріння, який був заснований Американським онкологічним товариством у 1977 році і щорічно проводиться за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та 18 листопада 2020 року – Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), який щорічно відзначається з ініціативи ВООЗ третьої середи листопада.

Кращий спосіб відмовитися від куріння – ніколи не починати курити!

Незважаючи на те, що останніми роками фіксується зниження кількості курців, близько половини дорослого населення України продовжують регулярно курити. Ще у великій кількості сімей, які виховують неповнолітніх дітей, курять один або обоє з батьків. Курці нерідко зустрічаються серед педагогів, медичних працівників та співробітників закладів культури та молодіжної політики. Це помічають діти, не дивлячись на те, що дорослі не курять на робочому місці. Помічають та беруть приклад. Рік від року, за даними досліджень, знижується вік першої проби сигарети. Сьогодні він становить 10-14 років.

На даний час куріння серед підлітків є однією з найважливіших проблем охорони здоров’я та всього суспільства. За статистикою в Україні куріння серед підлітків поширене явище. В віці 15-17 років курить кожен другий хлопчик та кожна четверта дівчинка. Причому кількість дівчат, які курять, останнім часом збільшилася в два рази. Підлітки відносяться до куріння, як до шкідливої звички, що не несе великої небезпеки.

Ранній початок куріння формує у підлітків стійку нікотинову залежність, від якої важко позбутися в подальшому. У підлітковому віці йде інтенсивне зростання всього організму і куріння значно уповільнює цей ріст. Більшості функцій та систем організму так і не вдається розвинутися до того рівня, який закладений природою. У підлітків, які дуже рано почали курити, спостерігається невеликий ріст, слаборозвинена грудна клітка, відзначається послаблення м’язової сили. Куріння серед підлітків веде до сильного зниження загального показника здоров’я всієї нації.

Можна виділити наступні основні причини куріння серед підлітків:

  • курять батьки та/або друзі;
  • вплив і тиск з боку однолітків;
  • наслідування дорослим, друзям чи своїм кумирам;
  • зняття стресу;
  • прагнення виділитися та виглядати «круто»;
  • бажання здаватися самостійним та дорослим;
  • доступність сигарет;
  • вплив реклами;
  • вплив кіно та фільмів, в яких головні герої курять (підлітки беруть з них приклад).

На сьогоднішній день існує кілька різних способів боротьби з нікотиновою залежністю, які допоможуть кинути палити. Але, краще зовсім не починати курити, ніж потім всіма силами намагатися позбутися від цієї пагубної ​​звички.

 

 

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *