Профілактика тютюнопаління повинна бути комплексною і включати всі наступні заходи:

  1. Не подавайте дитині приклад. Якщо ви курите, то ваша дитина з величезною часткою ймовірності рано чи пізно візьме в руки сигарету. Тому вам потрібно кинути пагубну звичку. Крім того, важливі і зворотні заходи: подайте дитині позитивний приклад, шляхом занять спортом та фізкультурою.
  2. Інформування. Дуже важливо говорити дітям про куріння, а не намагатися повністю вберегти їх від усякої інформації. Ви повинні детально роз’яснити дитині про негативні наслідки куріння.
  3. Пропаганда здорового способу життя. Від куріння, алкоголізму та наркоманії є тільки одна серйозна альтернатива – здоровий спосіб життя. Пропагуючи спорт та фізкультуру, ви можете убезпечити підростаюче покоління від попадання в лапи шкідливої ​​залежності. Як вже було сказано вище, для дітей та підлітків дуже велику роль грає навколишнє середовище та люди, які їх оточують. Чим здоровіше суспільство, тим здоровіші виростуть і вони.
  4. Заборона тютюнової реклами. У багатьох країнах подібні заходи вже активно застосовуються, тому побачити у вільному доступі рекламу сигарет майже неможливо. Це призводить до того, що у дитини не виникає зайвого інтересу до тютюну. Крім того, деякі держави забороняють навіть вільно викладати сигаретні пачки в продажу, а на самих пачках зображуються наслідки куріння у вигляді різних захворювань.
  5. Заборона на продаж сигарет дітям до 18 років. Це міра, яку давно прийняли всі країни світу. На жаль, багато несумлінних продавців дозволяють собі продавати сигарети дітям заради особистої вигоди, а також є такі дорослі, які на прохання дітей самі покупають для них цигарки.
  6. Заборона на куріння в громадських місцях. Ще один корисний антитютюновий закон, який останнім часом працює і в Україні. Завдяки йому, діти не тільки уникають негативного прикладу, а й люди без пагубної звички не страждають від пасивного куріння.

Профілактика тютюнопаління серед підлітків – це не тільки профілактика нікотинової залежності, а й збереження здоров’я всієї нації, це реальна можливість збільшити тривалість життя, запобігти розвитку поширених захворювань серцево-судинної системи, хронічних бронхо-легеневих захворювань, раку легенів та інших хвороб.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *