Які існують найвідоміші міфи щодо коронавірусу та як з ними боротись?

1. Чи здатна ультрафіолетова лампа для дезінфекції вбити новий коронавірус?

Ультрафіолетові лампи не слід використовувати для стерилізації рук або інших шкірних покривів, оскільки ультрафіолетове випромінювання може викликати подразнення шкіри та не може використовуватись довготривало та часто з огляду на загальний вплив УФ-випромінювання на шкіру.

2. Чи здатне розпилення спирту або хлору по всьому тілу вбити новий коронавірус?

Ні, розпилення спирту чи хлору по всьому тілу не вб’є віруси, які вже проникли до вашого організму. Розпилення таких речовин може бути шкідливим для слизових оболонок (очей, рота), для одягу. Зважайте, що спирт та хлор можуть бути корисними для дезінфекції поверхонь, але їх потрібно використовувати за належними рекомендаціями.

3. Чи вакцини від пневмонії захищають від нового коронавірусу?

Ні, вакцини від пневмонії, такі як: вакцина проти пневмококів та Haemophilus influenzae типу В (Hib) не забезпечують захисту від нового коронавірусу.

Вірус є настільки новим та відмінним, що він потребує власної вакцини. Дослідники намагаються розробити вакцину проти SARS-CоV-2 і ВООЗ підтримує їх зусилля, навіть більше – тестування нової вакцини вже розпочалися.

4. Чи допоможе споживання часнику запобігти зараженню новим коронавірусом?

Часник – це здорова їжа, що має певні антимікробні властивості. Утім немає доказів протягом цього спалаху, що споживання часнику захищає людей від нового коронавірусу.

5. Чи ефективні антибіотики в попередженні та лікуванні нової коронавірусної інфекції?

Ні, антибіотики не діють проти вірусу, лише проти бактерій.

Новий коронавірус – це вірус, отже антибіотики не слід використовувати як засіб попередження чи лікування.

Утім, якщо вас госпіталізували із вірусною інфекцією SARS-CоV-2, вам можуть виписати антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *