Україна приєднується до Міжнародного дня безпеки пацієнтів

Уперше в нашій країні 17 вересня відзначатиметься День безпеки пацієнтів. Указ про це за  № 648/2019 президент Володимир Зеленський підписав  4 вересня 2019 року.
Указ заснований на рішенні 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. ВООЗ провадить кампанію за покращення безпеки пацієнтів у медичних закладах.

 

Щороку в цей день порушуватиметься нова тема щодо умов лікування пацієнтів та завданої хворим шкоди. Цьогоріч мова піде про культуру безпеки на всіх рівнях.

«Щороку трапляються 134 мільйони несприятливих подій через проблеми безпеки в лікарнях країн із низьким і середнім рівнем доходу, що призводить до 2,6 мільйона смертей. 15 відсотків лікарняних витрат можна віднести до лікування через помилки у безпеці пацієнтів у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР); 4 з 10 пацієнтів зазнають шкоди в первинних і амбулаторних умовах. Близько 80 відсотків цієї шкоди можна уникнути», – описує ВООЗ основні проблеми, які покликана вирішити кампанія.

У сфері безпеки пацієнтів, насамперед, потребує уваги проблема щодо внутрішньолікарняних інфекцій. У США хворих, які інфікуються внутрішньолікарняними мікроорганізмами — понад 2 млн осіб, з них близько 88 тисячі помирають. Америка витрачає від 4 до 10 млрд доларів на боротьбу з такими інфекціями, а Велика Британія — понад 1 млрд фунтів”, – наголосив Ігор Лурін, начальник Департаменту з питань охорони здоров’я Офісу Президента.

Він додав, що проблема внутрішньолікарняних інфекцій в Україні є також надактуальною.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *