З 24 по 30 квітня в Україні проводиться “Європейський тиждень імунізації” під гаслом «Захистимося разом: #вакцини працюють!»
Мета: акцентувати увагу на вакцинації як на праві кожної людини та, одночасно, спільній відповідальності.
Імунізація, за даними ВООЗ, запобігає 2-3 млн смертей у світі щороку, а ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться.
Особлива цінність імунізації послужила головною причиною розробки Глобального плану дій щодо вакцин – рамкової програми по запобіганню до 2020 року мільйонів смертей від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. План спрямований на дотримання термінів планової імунізації, прискорення боротьби з інфекційними хворобами, стимулювання наукових досліджень і впровадження в практику нового покоління вакцин.
Підрив довіри до вакціинації привів до спалаху кору, Кір вирує по всій Європі. Серйозна ситуація склалася в Україні, Сербії, Албанії та Грузії. Епідбезпека формується не за один-два роки, а десятиліттями. Спалах захворюваності в України — наслідок десятиліття зневіри у вакцинації, у державних закупівлях ліків і вакцин, а також безвідповідального ставлення до цієї теми з боку самих громадян.
Оскільки вакцинація є питанням національної безпеки, підрив довіри до вакцинації може використовуватись як один із інструментів гібридної агресії проти цілих держав. Зокрема, дослідники Університету Джона Гопкінса (США) проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 і 2017 роками і виявили, що з акаунтів російських тролів, які намагалися вплинути на вибори в США, також писали і про вакцини. Ці акаунти розповсюджували як твердження на підтримку вакцин, так і відверто антивакцинаторські твіти, чим штучно розпалювали дискусію та провокували сумніви у доведеній ефективності щеплень, згадуючи вакцинацію разом із суперечливими заявами про расу, класи та законність уряду.
Запрошуємо на чергові планові щеплення дітей відповідного віку згідно з Календарем профілактичних щеплень.