Кроки медичної реформи 2018 – 2020 рр.

Роль лікаря первинної ланки буде з кожним роком все збільшуватись, вони будуть надавати все більше медичних послуг, а пацієнти будуть частіше надавати перевагу відвідуванням сімейного лікаря навпротивагу самолікуванню чи відвідуванням лікарів вторинки. У країнах Європейського Союзу лікарі первинки вирішують переважну більшість усіх медичних звернень до системи охорони здоров’я. В той же час, коли в Україні пацієнти ще звикли до того, що треба обов’язково йти до вузького спеціаліста відводячи сімейному лікарю роль диспетчера, що є в корінь неправильним.
До кінця 2018 року фінансування первинної медико-санітарної допомоги буде здійснюватись наступним чином: заклад буде продовжувати отримувати кошти за пацієнтів з “червоного списку” (тих які прописані на території обслуговування закладу) і додатково до цього заклади отримуватимуть кошти за пацієнтів з “зеленого списку” (тих які підписали декларацію). При цьому від загальної кількості пацієнтів “червоного списку” щомісячно будуть відніматись пацієнти, які вже підписали декларації із лікарями. Розрахунок ставки капітації по “зеленому тарифу” для кожного пацієнта залежить від його віку, інформація про коефіцієнти це наведена у таблиці нижче.

Вік пацієнта     Коефіцієнт Ставка, грн від

0 до 5 років               4,0               1480

від 6 до 17 років       2,2                  814

від 18 до 39 років      1,0                370

від 40 до 64 років      1,2               444

65+ років                     2,0              740

В свою чергу за “червоним списком” оплачується 240 грн незалежно від віку. Вікові коефіцієнти були розраховані в залежності від оціночної кількості медичної допомоги, що потребують пацієнти відповідної вікової групи. Адже, діти та люди похилого віку потребують додаткового медичного спостереження. “Перехідний період, коли діє два механізми фінансування – і субвенція, і оплата послуг через Національну службу здоров’я України, – закінчиться в 2018 році.
З наступного року всі заклади первинки будуть фінансуватись через НСЗУ” – заступник міністра охорони здоров’я Павлно Ковтонюк

В Презентації надані підсумки роботи НЗСУ за 7 місяців та наступні кроки реформування медицини

Інформація Національної служби здоров’я України

 

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Діяльність НСЗУ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.

Зі структурою Національної служби здоров’я України можна ознайомитись за посиланням

Основні завдання НСЗУ:

Реалізація державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (програма медичних гарантій);
Виконання функцій замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій;
Внесення на розгляд Міністра охорони здоров’я пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.
Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *