ЯК ПІДТРИМУВАТИ ТИСК В НОРМІ: ПРОФІЛАКТИКА ГІПЕРТЕНЗІЇ

Для профілактики гіпертензії необхідно дотримуватись простих правил:

  • Відмовтесь від куріння

Пам’ятайте, що навіть одна сигарета нанесе незворотної шкоди вашим судинам.

  • Регулярно займайтесь спортом

( щонайменше 3 рази на тиждень по 45 хвилин. Під час тренувань дуже важливо контролювати свій пульс (для цього підійдуть будь-які гаджети – пульсометри, розумні годинники тощо). Для початку розрахуйте максимальний пульс для вашого серця за формулою 220 мінус ваш вік. Тобто, якщо вам 35, то максимальна частота серцевих скорочень (ЧСС) для вас буде становити 185 ударів за хвилину. Раджу вам проходити тренування у межах пульсу від 60 до 85% від максимального ЧСС.

  • Підтримуйте нормальну масу тіла

Важливими для профілактики гіпертонії та всіх серцево-судинних захворювань, а також при діабеті є два показники – індекс маси тіла (ІМТ) та окружність талії. Останній показник не має перевищувати у чоловіків 102 см, а у жінок – 85. ІМТ ж має бути нижчим за 25. Розрахувати його кожен може за простою формулою: ІМТ = МАСА в кг/зріст в квадраті в метрах.

Наприклад, розрахунок для людини масою 80 кг і з ростом 180 см:

ІМТ = 80/ 1.8×1.8=24,7.

  • Їжте менше солі

За рекомендаціями ВООЗ, споживання солі за добу не має перевищувати 5 г (1 чайна ложка). Особливу увагу треба приділяти продуктам, що мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси тощо.

  • Відмовтесь від алкоголю

Чим більше алкоголю ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску. За останніми даними ВООЗ, безпечної дози алкоголю не існує.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *