Увага кір!

КЛПЗ «Чернігівська ЦРЛ» інформує про випадок захворювання на кір в Чернігівському районі.

В інфекційному відділенні на лікуванні перебуває житель Чернігівського району, який захворів на кір. Дорослий, щеплений проти кору в 2016 році. Захворювання перебігає у типовій формі, але розвитку важкого перебігу чи ускладнень, що більш притаманні для захворювань у дорослому віці, немає.

Наголошуємо! Будьте пильні. Своєчасно звертайтесь до лікаря!

Кір – це високозаразне вірусна інфекція, що протікає з ураженням шкіри, очей і дихальних шляхів. Індекс контагіозності кору близький до 100%, це означає, що кожна людина, що не має специфічного імунітету заражається після контакту з хворим. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, причому може проникати в систему вентиляції і спричинювати спалахи захворювання навіть без безпосереднього контакту з її джерелом.

Кір – це інфекційна хвороба, тому в своїй течії вона обов’язково проходить послідовні стадії:
– Інкубації (9-21 день) – від моменту інфікування до перших клінічних ознак.
– Катаральний (3-4 дні) – поява ознак ГРЗ.
– Період висипань (3-4 дні) – з моменту появи перших елементів висипу до їх зворотного розвитку.
– Період гіперпігментації (7-14 днів) – залишкові прояви висипу.
– Реконвалесценції-одужання.

Хворий стає заразним в останні добу-дві інкубації. У період катаральних явищ і перші 1-2 дня висипань він виділяє найбільшу кількість вірусу. З 5-го дня від моменту появи висипу людина перестає виділяти збудника і стає не небезпечний в епідеміологічному плані.

Перші симптоми захворювання на кір часто схожі з гострими респіраторними захворюваннями. Це підвищення температури тіла до 39 0С, кашель, нежить. Відмінним є сльозотечіння та світлобоязнь різного ступеня вираженості.

Безпомилковий симптом хвороби – плями Бельського-Філатова-Коплика. Вони з’являються строго за 1-2 дня до початку періоду висипань. Плями є дрібними папули білого кольору, оточені червоним віночком. Зовні вони нагадують манну крупу, розсипану по слизовій оболонці щік. Папула не відділяється від слизової шпателем, так як щільно припаяна до неї. Розташовуються плями на слизовій оболонці щік проти премолярів. До періоду висипань вони завжди зникають.

На 4-5 –й день від початку захворювання з’являється висип, який починається зі шкіри голови. Тулуб і груди покривається плямами на 2 добу, а ноги та долоні – на 3 добу, коли висип на обличчі блідне.
Висип у дорослих відрізняється своєю рясністю, іноді появою геморагічних плям, а специфічною ознакою, що полегшує діагностику, є низхідний варіант появи плям.
Якщо висип з’явилася раніше або до підвищення температури і ознак ГРЗ, то вона не має відношення до кору.

Вірус кору пригнічує активність імунної системи, триває такий імунодефіцит близько місяця. У цей період найбільш висока ймовірність бактеріальних ускладнень, тому перехворіла людині слід обмежити свою фізичну і соціальну активність.

 

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *