29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом


Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом (World Stroke Day), який був встановлений Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом (World Stroke Organization, WSO) у 2006 році.
Інсульт — це стан, при якому внаслідок припинення надходження крові в головний мозок через закупорки артерії або вилиття крові через розрив стінки судини відбувається пошкодження або загибель нервових клітин; це швидко розвивається порушення мозкового кровообігу, з одночасним ушкодженням тканини мозку і розладом його функцій.
Фактори, які можуть спровокувати інсульт, підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину, ожиріння, відсутність фізичної активності, куріння та надмірне вживання алкоголю.
Ця недуга і донині залишається однією з головних причин смерті та інвалідності. За даними ВООЗ, в результаті інсульту помирають 6,7 мільйона чоловік у рік в усьому світі. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо нещодавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то в даний час близько третини випадків припадає на осіб у працездатному віці (30-40 років).
80% випадків інсульту можна запобігти, якщо приділяти увагу таким факторам ризику розвитку інсульту, як нелікована артеріальна гіпертензія, паління, цукровий діабет. На 8% зростає можливість розвитку серцево-судинних захворювань (інсульт та інфаркт), якщо людина палить більше 10 цигарок на день.
Надзвичайно важливо надати необхідну допомогу при розвитку інсульту протягом перших трьох годин. Увага, виявлена до постраждалого, допоможе врятувати йому життя, попередити розвиток інвалідності.
Перші ознаки інсульту: раптова слабкість м’язів, заніміння в ділянці обличчя, руки, ноги або однієї половини тіла; раптове порушення мовлення та розуміння звернутої мови; раптова повна або часткова втрата зору на одне або обидва ока; раптовий незвичайний сильний головний біль; раптова втрата рівноваги, головокружіння, нудота у поєднанні з іншими вищеописаними ознаками.


Людину з першими ознаками цих захворювань слід негайно доставити в медичну установу.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *