29 вересня – Всесвітній день серця

Всесвітній день серця (World Heart Day) відзначається щорічно 29 вересня з 1999 р. за ініціативою Всесвітньої федерації серця.
Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у світі : щорічно вони забирають більше 17 мільйонів людських життів.

Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту – підвищені кров’яний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага та ожиріння, фізична інертність, гіподинамія, стреси, шкідливі звички, зокрема куріння.

Стан серця залежить від умов повсякденного життя, від того, як люди живуть, працюють, навчаються, люблять, приймають рішення, формують інший стиль поведінки.

Серцево-судинні захворювання є провідною причиною смерті в світі – щорічно від них вмирає 17,3 млн. людей. Щонайменше, близько 80% випадків передчасної смертей можна було б запобігти, якби систематично проводилась боротьба з основними чинниками ризику курінням, нераціональним харчуванням і низькою фізичною активністю.

Нагадаємо основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.

Як в повсякденному житті підтримувати здоров’я свого серця?

Підвищити свою повсякденну фізичну активність, дотримуватися принципів здорового харчування, відмовитися від куріння, контролювати у себе чинники ризику ішемічної хвороби серця і мозкового інсульту.

Оцінки факторів ризику серцево-судинних захворювань:

• зважування та вимір зросту, розрахунок індексу маси тіла, виміри об’єму талії;

• консультації щодо правильного харчування осіб з ожирінням;

• вимірювання артеріального тиску;

• визначення глюкози крові, загального холестерину;

• в разі виявлення гіперхолестеринемії, гіперглікемії, артеріальної гіпертензії і т.д. отримайте рекомендації щодо проходження детальнішого обстеження в умовах спеціалізованих клінік.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *