Не смій губити себе марно, життя з наркотиками – бездарно!

26 червня – Всесвітній день боротьби з наркоманією.

Словонаркоманія” походить від давньогрецького “narce”, що означає ступор“, “нерухомість“, “безпам’ятство”.

Протягом останніх п’яти років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Сьогодні наркозалежність поступово «молодіє», середній вік людей, що вживають нелегальні наркотики, стабільно знижується, 78% наркозалежних – люди до 30 років.

Наркоманія в школі є найбільш небезпечною формою наркоманії – це перший серйозний ризик для життя і здоров’я підлітка. Діти ще не встигли сформуватися, як цілісні особистості, у них часто відсутні або не стабільні принципи. Отруєні люди, котрі вступають у репродуктивний вік, не мають іншої мети, крім наркотичного задоволення – будуть важким тягарем для народу, а їхні діти – не здорові фізично і душевно. Найчастіше підлітки пробують наркотики з цікавості, в компанії більш досвідчених приятелів. Зазвичай вживається марихуана або обезболюючі препарати (наприклад, сумнозвісний трамадол та ін.).

Діти багатих батьків пробують екстазі (танцювальні таблетки), діти з бідних районів – нюхають клей. Наркоманія в школі виявляється не складно. Пильне спостереження виявить неадекватну поведінку, зміни моторики й мови, розширені або навпаки сильно звужені зіниці очей, невгамовну веселість або ступор.

Ознаки залежності у дітей і підлітків:
–         дитина виглядає як п’яна, але запаху немає;
–         багато спить або перестає спати;
–         проводить час в підозрілих компаніях;
–         втратила інтерес до звичайного проведення часу, захоплень;
–         буває безпричинно збуджена, але сміх або агресія швидко змінюються апатією, сонливістю чи безсонням;
–         постійно витрачає гроші, не може пояснити на що їх витратила;
–         різко знизилася успішність;страждає постійною нежиттю і / або кишковими розладами.

Наркотики. Правда або брехня?
Серед народу розповсюджується деяка неправдива інформація стосовну наркотиків та їх впливу на людину, велика частина якої надходить від продавців наркотиків, котрі, з метою збагачення, намагаються залучити до наркоманії якомога більше людей або людей, які самі їх приймають.
Розглянемо найпопулярніші міфи, які використовують наркоторговці та наркомани для залучення до своєї сфери:

1.      Існують погані і хороші наркотики…
Факт: Всі наркотики за своєю природою є отрутами. Їх дія на вас залежить від прийнятої кількості. Мала кількість стимулює (активізує людину), а велика кількість – загальмовує (тягне до сну). Ще більша кількість діє як отрута і може вбити вас.

2.     Деякі наркотики не шкодять розуму…
Факт: Під дією наркотику зношуються різні органи: печінка, нирки, серце. І перше, що «здає», – це нервова система. Всі наркотики впливають на розум. Коли людина думає про що-небудь, вона користується картинками зі своєї пам’яті. Таку «розумову картинку» легко побачити самому. Якщо ви закриєте очі на кілька секунд і подумаєте про кішку, то побачите зображення кішки. Розум записує кожну секунду 25 картинок і зберігає їх в подальшому для вирішення життєвих проблем. Зазвичай коли людина згадує що-небудь, інформація приходить до неї з картинок розуму дуже швидко. Але наркотики затуманюють ці картинки, вони роблять їх безглуздими і розпливчастими, що утворює «порожнечі» в розумі. Коли людина намагається отримати інформацію з такої мутної маси, їй це не вдається. Наркотики роблять людину загальмованою та з часом призводить до деградації.

3.     З першого разу до наркотиків не звикають…
Факт: Єдиний спосіб, щоб не потрапити в залежність від наркотиків – ніколи їх не пробувати! Чим молодша людина, тим швидше вона потрапляє в залежність від наркотичних засобів. Як доведено медициною, людина, у якої виникає бажання спробувати наркотик, вже має схильність до хвороби, під назвою наркозалежність. Якщо є бажання спробувати вжити, то це справжня пастка для вас. Намагайтеся не потрапити до неї, не піддавайтеся своїм бажанням пізнати незвідане. Не ставте експерименти над своїм організмом. А краще подивіться на закоренілих наркоманів, на їхній спосіб життя. Чим вони в житті займаються, про що мріють. Картина життя у них дуже сумна, якщо не сказати більше. Але ж вони, як і багатомільйонна армія наркозалежних в усьому світі, думали так само, що з першого разу звикання не буде, вірили в усі ці міфи і легенди про наркотики. Вони хотіли отримати більше радості в житті, а отримали одне горе, хотіли більше світла, а опинилися в непроглядній пітьмі.

4.     Наркоман може прожити дуже довго…
Факт: На жаль це не так. Середня тривалість життя наркомана – 6-10 років з моменту початку прийому наркотичних засобів. Наркомани старші 40 років велика рідкість. Як правило, наркотики починають вживати ще в неповнолітньому віці, і через рік, два вже вживають щодня, і не один раз на день. Тому шансів прожити довге життя, у таких людей, дуже мало. Ситуація ускладнюється ще тим, що за час свого вживання, багато наркоманів набувають всілякі хронічні та інфекційні захворювання (ВІЛ, гепатит В, С і т.д.). 80% наркоманів заражені ВІЛ-інфекцією, гепатитом та іншими хворобами, які передаються через загальні шприци і безладні статеві зв’язки. А з таким букетом захворювань довго не проживеш.

5.     Тільки слабка людина може залежати від наркотиків…
Факт: Люди однакові за своїм фізіологічним складом. При вживанні наркотиків, стимулюється частина головного мозку, яка виділяє ендоморфіни «гормони щастя». І після такої штучної стимуляції у людини виникає звикання або простіше кажучи залежність від наркотичних препаратів.

6.     Курити травичку – не означає бути наркоманом…
Факт: Небезпека куріння травички полягає в тому, що спочатку її вживають для отримання задоволення, але дуже швидко, куріння переходить до систематичного вживання. І грань між курінням конопель і вживанням ін’єкційних наркотиків дуже тендітна. Залежна від марихуани людина вже не може контролювати свої емоції, впадає в депресії, стає агресивною і дратівливою, пропадає сон. Психотерапевти стверджують, що куріння марихуани може сприяти прояву прихованих психічних захворювань (шизофренія і різні психози).

7.     За допомогою наркотиків можна позбутися від депресії…
Факт: Наркотики не лікують ніякі захворювання, а блокують сприйняття реальності. За допомогою наркотику ти можеш на час випасти з реальності, забутися, наркотик може підняти настрій. Але тільки потім лікуватися вже доведеться не від депресії, а від смертельної хвороби. Депресія не піде, і людина буде постійно збільшувати дозу, щоб, як вона думає, позбутися від неї. Це перший крок до могили.

8.     Можна кинути вживання наркотиків будь-якої миті…
Факт: Це помилка багатьох наркоманів та їх родичів. Вони тішать себе надією, що хвороба «як-небудь розсмокчеться», але це не нежить, а смертельно небезпечне захворювання, яке само по собі не пройде. Потрібна допомога фахівця і чим швидше, тим краще. Деякі наркомани навіть не усвідомлюють, що вмирають від наркотиків! Вони не розуміють, що без допомоги загинуть.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *