Програма “Доступні ліки”

4 квітня Міністерство охорони здоров’я України затвердило реєстр лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і цукрового діабету ІІ типу, вартість яких підлягає відшкодуванню. Відповідний наказ МОЗ № 360 від 3 квітня 2017 року оприлюднений на сайті відомства.
“До програми приєдналися 35 виробників: 18 – з країн ЄС, 15 – з України, 1 – з Ізраїлю, 1 – з Індії. По кожному 21 міжнародному непатентірованному назвою є ліки-учасники – від 1 до 25 найменувань в залежності від МНН”, – повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Також вона зазначила, що, найбільше ліків-учасників серед препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, зокрема таких МНН, як амлодипін і бісопролол.
В цілому реєстр містить 157 торгових найменувань препаратів. При цьому, на українському ринку по позначених 21 МНН налічується близько 360 торгових найменувань.
Також наголошується, що в реєстрі вказано розмір відшкодування і сума доплати щодо кожного торгового найменування лікарського засобу, який бере участь в програмі “Доступні ліки”.

З повним реєстром лікарських засобів, вартість яких будуть відшкодовувати, можна ознайомитися за посиланням.
Реєстр містить такі дані по препаратам, як МНН, торгова назва лікарського засобу, форма випуску, дозування, кількість одиниць лікарського засобу в упаковці, код анатомо-терапевтично-хімічної класифікації, назва виробника, номер реєстраційного посвідчення на ліки, дата закінчення його терміну дії, оптово-відпускна ціна за упаковку, роздрібна ціна, добове дозування, рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я, розмір відшкодування вартості добової дози препарату, розмір відшкодування вартості за уп
аковку, а також сума доплати за неї.

Як це діятиме на практиці?
1.
 Пацієнт їде до сімейного лікаря.
2. Сімейний лікар прописує рецепт по МНН, форму та дозу.
3. Пацієнт з рецептом прямує до аптеки.
4. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці не перевищує мінімальну ціну в Україні та не перевищує встановлену МОЗ референтну ціну, пацієнт отримує лікарський засіб безоплатно (повна реімбурсація).
5. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці перевищує мінімальну ціну в Україні, однак є нижчою чим медіанна ціна, пацієнт отримує відшкодування коштів, витрачених на придбання лікарського засобу в розмірі мінімальної ціни лікарського засобу в Україні (часткова реімбурсація).
6. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці перевищує медіанну ціну, пацієнт не отримує жодного відшкодування придбання лікарського засобу (без реімбурсації).Аптека надає місцевій владі фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів з місцевих бюджетів протягом 15 робочих днів. У кожному аптечному закладі, що бере участь у програмі реімбурсації, обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *