Основні напрямки роботи та методи лікування

що застосовуються в ортопедо-травматологічному відділенні

Оперативне лікування
– стабілізуючі та відновні операції при скелетній травмі;
– реконструктивні оперативні втручання внаслідок травми та  при ортопедичних захворюваннях суглобів та ступні;
– відновні операції при пошкодженнях скелету та м’яких тканин кисті, захворюваннях кисті.
При проведенні хірургічних методів лікування у відділенні використовуються як традиційні методи фіксації переломів кісток ( зовнішньої – апарат А.П.Ілізарова, стержневі АЗФ, внутрішньої – пластини АО), так і сучасні:
– накісткова фіксація переломів пластинами ДСР, LCP;
– фіксація переломів біодеградуючими імплантами

Консервативне лікування:
– медикаментозне лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів та хребта, а також позасуглобових м’яких тканин;
– локальна ін’єкційна терапія при гострих та хронічних больових синдромах хребта та суглобів;
– фізичні методи лікування захворювань суглобів;
– відновні реабілітаційні заходи при наслідках травм та захворюваннях опірно-рухової системи;
– лікування пацієнтів, які потребують профілактики сказу

 Унікальний метод оперативної фіксації переломів дрібних трубчастих кісток та проведення реконструктивних  операцій на ступні з використанням біодеградуючих імплантів
Відділення є єдиним медичним закладом в області та одним з небагатьох в України, лікарі якого володіють методом фіксації переломів дрібних трубчастих кісток за допомогою біодеградуючих імплантів.
Імпланти створюються з сополімерів молочної та гліколієвої кислот, які знаходяться в організмі людини, повільно розпадаються під впливом гідролізу, рештки імпланту виводяться природними шляхами.
Постановка такого «природного» імпланту потребує менших операційних розрізів, менше часу на операцію, менше впливу анальгетиків та анестетиків. Після операції не потрібні жорсткі гіпсові пов’язки. Ризик виникнення ускладнень, що притаманні при застосуванні будь – яких металевих фіксаторів, а саме: металоз, остеопороз, запалення – відсутні.
Не потрібно проводити повторну операцію по видаленню металевого фіксатора (а це додаткові кошти, оперативні ризики та післяопераційний біль)