Клініко-діагностична лабораторія

Очільник з 2007 року
– Іващенко Наталія Володимирівна,
має першу атестаційну категорію зі спеціальності клінічна – лабораторна діагностика.

Основним завданням служби є лабораторна діагностика захворювань, контроль  за ефектом лікувальних заходів та надання інформації про стан здоров’я населення.
Лабораторія обслуговує стаціонарних (ургентні клінічні та біохімічні дослідження для важких хворих виконуються цілодобово) та амбулаторних хворих лікарні, обстеження призовників, надає послуги з лабораторних досліджень безпосередньо в медичних закладах первинної ланки: лаборанти працюють в лікарських амбулаторіях смт.М.Коцюбинське, с.Олишівка, с.Дніпровське, с.Іванівка, с.Мохнатин, с.Ковпита, с.Редьківка, смт.Седнів, смт.Гончарівське. Підрозділ виконує близько 600 тис. досліджень на рік.
КДЛ приймає участь у міжлабораторному обласному контролі якості та проводить внутрішній контроль якості.
Лабораторний відділ стаціонару розміщено на першому поверсі основного приміщення стаціонару, займає 10 кімнат;  лабораторія поліклінічного відділення розташована  на першому поверсі поліклініки, займає 4 кімнати.
Лабораторія відповідає критеріям атестації й атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я (свідоцтво про атестацію № 004767 від 11грудня 2015 р.).
Всі працівники лабораторії атестовані або пройшли курси спеціалізації.
Лабораторія має засоби вимірювальної техніки, випробувальне та допоміжне обладнання, відповідне до структури та рівня КЛПЗ «Чернігівська ЦРЛ». Останнім часом придбано сучасне обладнання: біохімічний аналізатор BioChemSA, фотометр біохімічний напівавтоматичний «МБА – 540», газоаналізатор DrägerAlcotest 6820, бінокулярні мікроскопи, автоматичні лічильники крові.

Лабораторія стаціонару працює в режимі з 8-00 до 16-00 год., крім неділі.
Прийом матеріалу на дослідження з 8-00 до 9-30 год.
Видача результатів з 15-00 до 16-00 год.

Забір матеріалу у пацієнті поліклінічного відділення проводиться з 8-30 до 10-30 год., крім суботи та неділі. Видача результатів досліджень наступного дня у лікаря, результатів медичних оглядів наступного дня у реєстратурі.

В клініко-діагностичній лабораторії за призначеннями лікарів можна провести
– загально-клінічні дослідження,
– біохімічні дослідження,
– гематологічні дослідження,
– серологічні дослідження,
– імунологічні дослідження,
– бактеріоскопічні дослідження,
– діагностику вірусних гепатитів,
– вимірювання концентрації алкоголю,
– експрес діагностику захворювань (черговий лаборант працює цілодобово)

Правила підготовки до лабораторних досліджень